اندومتریوز شرایطی است که طی آن بافت اندومتر در سایر نقاط بدن به ویژه لگن و تخمدان رشد می کند. درد لگن شایعترین علامت اندومتریوز است اما ممکن است برخی زنان با شرایط اندومتریوز، ناباروری را تجربه کنند.

مطالعات جدید نشان می دهد تمرینات آمادگی جسمانی ترکیبات میکروبیوتای روده را تغییر می دهند. محققان دریافتند ورزش می تواند باعث افزایش تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیر (SCFAs) شود. این اسیدهای چرب قادرند التهاب را کاهش داده و سلامت روده را حفظ کنند.

بحث در خصوص اینکه لبنیات و چربی های مشتق شده از آن چه نقشی در سلامت دارند سالهاست که ادامه دارد. با این حال یافته های اخیر نشان می دهد که فواید شیر، پنیر و ماست بیش از مضرات آن است.

از آنجا که بسیاری از بیماری ها از روده شروع می شوند حفظ سلامت این ارگان بسیار حائز اهمیت است. "کرون" یکی از مهمترین بیماری های التهابی دستگاه گوارش است که درطی آن در دیواره روده آسیب های التهابی ایجاد می شود.

پسوریازیس وضعیتی خود ایمنی است که باعث ایجاد التهابات گسترده می شود. این تاثیرات ممکن است در پوست و دیگراعضای بدن مانند ریه بروز یابد.

.ین مقاله به توضیح تاثیر پسوریازیس بر بیماری های ریوی و علائم آن می پردازد.

آزمایش ESR در واقع بیانگر میزان رسوب سلول های اریتروسیت شماست که سرعت رسوب گلبول های قرمز در نمونه خون را اندازه گیری می کند. از آنجا که دلایل زیادی برای افزایش میزان سدیمانتاسیون وجود دارد، این آزمایش خون به همراه سایر آزمایشات جهت تائید تشخیص و اتخاذ روش درمان مناسب استفاده می شود. 

سکته مغزی زمانی اتفاق می افتد که عروق خونی مغز پاره شده و یا انسداد عروق در این بافت گسترش یابد. در صورت عدم درمان سریع سلول های مغز سریعا از بین می روند که نتیجه آن می تواند ایجاد ناتوانی های جدی و حتی مرگ باشد.

عمده ترین نقش کلسیم در بدن کمک به حفظ ساختار محکم استخوان و دندان است. این ماده معدنی همچنین نقش حمایتی برای عضلات، اعصاب و قلب دارد. اما مقادیر بیش از حد کلسیم می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی اساسی شود.

در این مقاله به توضیح علائم، علل، مشکلات و نحوه تشخیص هیپرکلسمی پرداخته شده است.