بیماری پسوریازیس،یک بیماری شایع پوستی است که موجب تغییر در چرخه زندگی سلول‌های پوستی می گردد. پسوریازیس با افزایش سرعت ساخت سلول بر سطح پوست ، باعث ایجاد تکه های نقره ای ضخیم و خارش دار، خشک و یا تکه های قرمز که گاهی اوقات دردناک هم هستند، می‌شود. این ضایعات اغلب در اطراف پوست سر، آرنج و زانو ظاهر می‌شوند

لوپوس یکی از انواع بیمارهای خود ایمنی است که در نتیجه حمله سیستم ایمنی بدن به بافت ها و اندام های خودی ایجاد می شود. این حملات باعث التهاب، ورم و آسیب نقاط مختلف بدن همچون مفاصل، پوست، کلیه ها، خون، قلب و ریه می شود. هرچند درمان کاملی برای لوپوس وجود ندارد، اما از درمان هایی جهت کنترل بیماری و کاهش شدت آن کمک گرفته می شود.

پرفشاری خون به معنای بالا بودن میزان فشاری است که بر اثر برخورد خون به دیواره‌ی سرخرگ‌ها ایجاد می‌شود. سرخرگ‌ها، رگ‌هایی هستند که خون را از قلب به تمام اعضای بدن می‌رسانند. میزان فشار خون، با دو عدد مشخص می‌شود. فشار خون سیستولیک (عدد بالایی) نشان دهنده‌ی فشار وارد شده به دیواره‌ی سرخرگ‌ها در هنگام انقباض قلب است و فشار خون دیاستولیک (عدد پایینی) نشان دهنده‌ی فشار وارد شده به دیواره‌ی سرخرگ‌ها در هنگام آزاد شدن عضلات قلب (بین هر ضربان قلب) است.

کلسترول از مواد طبیعی است که در بدن ساخته می شود. مقادیرعمده این ماده (75%) توسط کبد و میزان کمتری ازآن (25%) از طریق مواد غذایی وارد بدن می شود. اگرچه افزایش بیش از حد کلسترول برای بدن مضر است اما وجود به اندازه کلسترول نقش مهمی درحفظ غشای سلولی و ساخت هورمون ها ایفا می کند.

سندروم روده تحریک پذیر از اختلالات مزمن است که ناشی از عدم کارکرد صحیح روده می باشد اماعلت دقيق ایجاد این سندروم ناشناخته است.

درد در IBS میتواند در قسمت های مختلف شکم احساس شود. معمولا این درد دوره ای است و با دوره های تشدید یا تخفیف همراه است اما در بعضی از بیماران درد دائمی مشاهده می شود. شدت درد نیز از خفیف تا شدید متغیر است.

لیستریوز از جمله مسمومیت های غذایی است که بر اثر مصرف غذای آلوده به باکتری لیستریا مونوسیتوژنز و ورود این باکتری به دستگاه گوارش ایجاد می شود. در نتیجه ی ابتلا به عفونت لیستریوز در دوران بارداری، به سبب عبور این باکتری از جفت، احتمال سقط جنین، التهاب جفت، عفونت در نوزاد، سقط جنین و مرده زایی وجود دارد.

نظریه های بسیاری در مورد مکانیسم ایجاد سردرد میگرنی وجود دارد که یکی از فراگیرترین این نظریات، علت اصلی ایجاد حملات میگرنی را مربوط به سرخرگ تمپورال می داند. این سرخرگ در خارج از جمجمه و زیر گیجگاه قرار دارد و در پاسخ به برخی تحریکات مانند استرس و مصرف کافئین قطر آن دچار تغییر می شود.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که در نتیجه التهاب مزمن مفاصل ایجاد می شود. بیماری های خود ایمنی زمانی ایجاد می شوند که بافت بدن توسط سیستم ایمنی خودی مورد تهاجم قرار می گیرد. روماتیسم مفصلی موجب التهاب، درد و تورم مفاصل می شود. این بیماری سیستمیک، مزمن بوده و در دراز مدت موجب تخریب مفاصل می گردد. آغاز این بیماری در هر سنی می تواند باشد اما بیشترین میزان شیوع آن در افراد 40-60 سال است.